Taruvaik

Looduslik antibiootikum

Millal tekib vajadus antibiootikumide järele?

Antibiootikume kasutatakse bakteriaalsete infektsioonide raviks. Need toimivad bakterite tapmise või nende kasvu pärssimise kaudu, aidates seeläbi keha immuunsüsteemil infektsiooniga toime tulla.

Vajadus antibiootikumide järele tuleneb nende ainulaadsest võimest võidelda bakteriaalsete infektsioonide vastu nagu:

 • streptokokknakkus
 • kopsupõletik
 • salmonelloos
 • sepsis (veremürgitus)

Antibiootikumid mitte ainult ei ravi neid infektsioone, vaid ennetavad ka bakteriaalseid tüsistusi pärast kirurgilisi ja muid meditsiinilisi protseduure.

Siiski on antibiootikumide efektiivsus ohustatud antibiootikumiresistentsuse tõusu tõttu, mis teeb nende vastutustundliku kasutamise ja uute antibiootikumide väljatöötamise globaalse tervise seisukohalt ülioluliseks.

Miks siis eelistada looduslikke antibiootikume?

Loodusliku antibiootikumina on taruvaik pälvinud tähelepanu oma võime eest võidelda bakteriaalsete, viiruslike ja seentest põhjustatud infektsioonidega. Erinevalt tavalistest antibiootikumidest, mis tavaliselt sihivad konkreetseid baktereid ja võivad põhjustada resistentsust, toimib taruvaik laia spektriga lähenemisega. Selle rikas koostis võimaldab võidelda laia valiku patogeenide vastu, samal ajal tugevdades immuunsüsteemi üldist toimimist.

Looduslikud antibiootikumid eristuvad kuna:

 • Väiksem kõrvaltoimete risk: looduslikel antibiootikumidel võib olla vähem kõrvaltoimeid võrreldes sünteetilistega. Siiski võib see varieeruda sõltuvalt aine ja isiku kohta.
 • Antibiootikumide resistentsus: sünteetiliste antibiootikumide liigne kasutamine on viinud antibiootikumidele resistentsete bakteritüvede arenguni. Looduslikud antibiootikumid võivad pakkuda alternatiivset lähenemist, vähendades resistentsuse tekkimise kiirust.
 • Soolestiku mikrobioomi säilitamine: mõned looduslikud antibiootikumid võivad olla vähem karmid soolestiku mikrobioomile, säilitades paremini kasulikke baktereid kui sünteetilised antibiootikumid.
omadused

5 taruvaigu head omadust loodusliku antibiootikumina:

Taruvaik loodusliku antibiootikumina

Taruvaigu tooted on spetsiaalselt formuleeritud, et aidata haiguste vastu. Toodete sisu on eeltöötluse abil muudetud paremini omastatavaks, kuna taruvaigu graanuleid organism ise hästi omastada ei suuda.

Taruvaigu kapslid

Oleme Sulle mugavaimaks tarbimiseks teinud taruvaigu kapslid

Paraja annusega hästi omastatav toidulisand, 30 kapslit

TOP 3 Toode kategoorias Tervistooted

Taruvaigu kapsleid saab osta siit

Taruvaigu terviskomplekt XL

Oleme Sulle mugavaimaks tarbimiseks kokku pannud taruvaigu tervisekomplekti

TOP 3 Toode kategoorias Tervistooted

Taruvaigu tervisekomplekti saab osta siit

Mida oodata taruvaigu tarbimisel?

 • Taruvaigu kasutamisel võid tunda tulemusi juba mõne päeva jooksul. Streptokokid ja stafülokokid ei pea taruvaiguga kokku puutudes vastu üle kahe tunni.
 • Taruvaiku on Eesti rahvameditsiinis kasutatud juba mitusada aastat erinevate haiguste näiteks mädapaisete, haavade ja infektsioonide raviks.
 • Taruvaigu kasutuse kohta on kirjutatud enam kui 2000 teadustööd, mis toetavad seda, et taruvaik on väga mitmekülgne ja kasulik aine mitte ainult mesilastele, vaid ka inimestele, seetõttu on tulemuste saavutamise tõenäosus väga kõrge
 • Võimalusel toetada tarbimist rohkema vee joomisega ning vähem tarbida säilitusained sisaldavaid toite.

Konsulteerige ka arstiga

Oluline on märkida, et enne kasutamist peaksite konsulteerima tervishoiutöötajatega, et tagada selle sobivus oma konkreetse olukorra jaoks.

Vastunäidustused:

 • Allergilised reaktsioonid: kõige märkimisväärsem kõrvaltoime on allergiliste reaktsioonide potentsiaal, eriti inimestel, kes on allergilised mesilastele või mesindustoodetele. Sümptomiteks võivad olla lööve, turse või hingamisraskused.
 • Seedetrakti vaevused: taruvaigu suukaudne tarbimine võib mõnel inimesel põhjustada seedehäireid, sealhulgas iiveldust, kõhuvalu või kõhulahtisust.
 • Koostoimed verevedeldajatega:taruvaik võib suurendada verejooksu riski, kui seda võetakse koos verevedeldavate ravimitega, kuna tal on kerged verevedeldavad omadused.
 • Rasedus ja imetamine: taruvaigu ohutuse kohta raseduse ja imetamise ajal on piiratud uurimusi. Rasedatel või imetavatel naistel on soovitatav vältida selle kasutamist või enne kasutamist konsulteerida tervishoiutöötajaga.
 • Suulõhed: harvadel juhtudel, eriti kui seda kasutatakse suus, võib taruvaik põhjustada suulõhesid või ärritust.