Looduslik lahendus intiimsele ebamugavusele

Kuidas looduslikult ennetada ja leevendada papilloomviirust.

Mis on papilloomviirus ehk HPV?

Inimese papilloomiviirus (HPV) on üks levinumaid sugulisel teel levivaid nakkusi kogu maailmas, mõjutades nii mehi kui naisi ning sellel on üle 100 erineva tüübi. See mikroskoopiline viirus võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme, sealhulgas suguelundite tüükaid ja teatud tüüpide korral isegi vähki.

HPV levib peamiselt sugulisel teel, kuid võib edasi kanduda ka nahakontakti kaudu. Enamikul inimestel, kes nakatuvad HPV-ga, pole sümptomeid ega teadvusta, et nad on viirusekandjad. Kuid mõnel juhul võib HPV põhjustada suguelundite tüükaid, mis on nahal nähtavad väikesed kasvud, või isegi muutuda vähkkasvajaks, eriti emakakaelavähi ja teatud suguelundite vähivormide puhul.

Oluline on märkida, et HPV võib mõjutada nii mehi kui naisi. Mehed võivad olla HPV kandjad ja nakatuda ning neil võivad tekkida suguelundite tüükad ja harvemini teatud tüüpi vähid, näiteks peenise või päraku vähk. Samuti võivad nad edasi kanda viirust oma seksuaalpartneritele.

Naistel on HPV-ga seotud suurem risk emakakaelavähi tekkeks. See on üks levinumaid vähivorme naiste seas, kuid tänu regulaarsetele sõeluuringutele ja HPV vaktsiinile on ennetamine ja varajane avastamine muutunud efektiivsemaks.

HPV sümptomid naistel:

 • Suguelundite tüükad: väikesed, kõvad, lihavärvi või veidi tumedamad väljakasvud suguelundite piirkonnas, mis võivad ilmuda üksikult või rühmadena, meenutades lillkapsast. Tüükad võivad tekkida vulval, vagina sees, emakakaelal või päraku ümbruses.
 • Vähieelsed muutused emakakaelal: kõrge riskiga HPV tüübid võivad põhjustada emakakaela rakkudes muutusi, mis võivad areneda vähiks. Need muutused ei põhjusta tavaliselt mingeid sümptomeid, kuid neid saab tuvastada PAP-testi või HPV testimise kaudu.
 • Vaginaalne ärritus või ebamugavustunne: mõned naised võivad kogeda vaginaalset ärritust, ebamugavustunnet või valu, kuigi need sümptomid ei ole spetsiifilised ainult HPV-le ja võivad viidata ka muudele seisunditele.
 • Verejooks või eritis peale vahekorda: emakakaela muutused, sealhulgas vähieelsed muutused või emakakaelavähk, võivad põhjustada verejooksu või ebatavalist eritist peale vahekorda.

HPV sümptomid meestel:

 • Kondüloomid: HPV teatud tüübid võivad põhjustada kondüloome ehk tüükaid, mis võivad ilmneda suguelunditel, nagu peenise ümbermõõt, munandikott või päraku piirkonnas. Need võivad olla väikesed või suured, üksikud või kobarad ning tavaliselt ei põhjusta valu.
 • Sügelus või ebamugavustunne: mõned inimesed võivad kogeda sügelust või ebamugavustunnet nakatunud piirkonnas, eriti kui kondüloomid hõõruvad vastu riietust või tekib nahakahjustus.
 • Kusepõie või eesnäärme infektsioonid: teatud HPV tüübid võivad põhjustada ka kusepõie või eesnäärme infektsioone, mis võivad avalduda sümptomitena nagu valu urineerimisel, sage urineerimisvajadus või alakõhu valu.
 • Võimalikud tüsistused: kuigi harva, võib mõnel juhul HPV põhjustada tõsisemaid tüsistusi, nagu suguelundite vähk (eriti peenise, päraku ja suuõõne vähk). Seetõttu on oluline regulaarselt kontrollida ja jälgida HPV-nakkuse sümptomeid ning vajadusel konsulteerida arstiga.

Mis on taruvaik?

Taruvaik on aine, mida toodavad mesilased. Seda vaigune segu, mida mesilased koguvad puupungadest, mahla vooludest või muudest botaanilistest allikatest, kasutatakse peamiselt mesilastarudes nende kaitsvate omaduste tõttu, pitseerides ja steriliseerides mesilaste elukeskkonda. Inimesed on aja jooksul kasutanud neid omadusi tervise eeliste saamiseks.

Taruvaigu koostis on keeruline ja sõltub selle botaanilisest allikast. Üldiselt sisaldab see erinevaid ühendeid, sealhulgas vaikusid, palsameid, eeterlikke õlisid ja õietolmu, samuti rikkalikku valikut flavonoide, fenoolseid ühendeid ja terpeene. Need koostisosad on tuntud oma võimsate antioksüdantide, põletikuvastaste ja antimikroobsete omaduste poolest, muutes propolise mitmekülgseks looduslikuks ravivahendiks.

omadused

Taruvaigu 5 omadust HPV ehk papilloomviiruse osas:

Looduslik lähenemine HPV puhul 
 Kapslite sisu on eeltöötluse abil muudetud paremini omastatavaks, kuna taruvaiku tükkidena organism ise hästi omastada ei suuda. Kapslitesse on  doseeritud sobiv kogus mugavaks tarbimiseks.

Taruvaigu kapslid

Top 3 toode kategoorias toidulisandid

Paraja annusega hästi omastatav toidulisand, 30 kapslit

TOP 3 Toode kategoorias Tervistooted

Taruvaigu kapsleid saab osta siit

Mida oodata taruvaigu kapslite tarbimisel?

 • Taruvaigu regulaarne kasutamine aitab tugevdada immuunsüsteemi, mis omakorda aitab vähendada HPV põhjustatud kahjustusi.
 • Pikaajaline taruvaigu tarbimine toetab keha võitlust HPV vastu, aidates ennetada viirusest põhjustatud rakumuutusi, mis võivad viia emakakaelavähini.
 • Pidev taruvaigu tarbimine hoiab immuunsüsteemi tugevana ja aitab vähendada HPV uuesti aktiveerumise riski.

HPV-nakkus põhjustab umbes 5% kõigist vähijuhtudest kogu maailmas, igal aastal haigestub HPV-ga seotud vähki hinnanguliselt 625 600 naist ja 69 400 meest kogu maailmas.

Konsulteerige ka arstiga

Oluline on märkida, et enne kasutamist peaksite konsulteerima tervishoiutöötajatega, et tagada selle sobivus oma konkreetse olukorra jaoks.

Kõrvaltoimed:

 • Allergilised reaktsioonid: kõige märkimisväärsem kõrvaltoime on allergiliste reaktsioonide potentsiaal, eriti inimestel, kes on allergilised mesilastele või mesindustoodetele. Sümptomiteks võivad olla lööve, turse või hingamisraskused.
 • Seedetrakti vaevused: taruvaigu suukaudne tarbimine võib mõnel inimesel põhjustada seedehäireid, sealhulgas iiveldust, kõhuvalu või kõhulahtisust.
 • Koostoimed verevedeldajatega:taruvaik võib suurendada verejooksu riski, kui seda võetakse koos verevedeldavate ravimitega, kuna tal on kerged verevedeldavad omadused.
 • Rasedus ja imetamine: taruvaigu ohutuse kohta raseduse ja imetamise ajal on piiratud uurimusi. Rasedatel või imetavatel naistel on soovitatav vältida selle kasutamist või enne kasutamist konsulteerida tervishoiutöötajaga.