Taruvaik kaotab valu, hävitab halbu baktereid ja tervendab organismi

Taruvaik parandab haavu, takistab mitmete haigustekitajate pisikute arengut, leevendab valu, allergiavastane ning on antitoksilise ja kudesid taastava toimega.

Rahvameditsiinis kasutatakse proopolist eelkõige tema antibakteriaalsete omaduste tõttu nina-, kurgu-, kõrva-, hingamisteede, eesnäärme- jm vaevuste leevendamiseks, samuti tuimastamiseks ja desinfitseerimiseks.

Taruvaik takistab haigusetekitajate arengut, parandab haavu ja leevendab valu.

Taruvaik tõhustab ka vereloomet, eriti kui seda võtta koos meega.

Taruvaik koosneb taimsetest valkudest ja palsamitest (50–55%), vahast (30–40%), eeterlikest õlidest (8–10%) ja õietolmust (5–10%)

Taruvaigutinktuuri valmistamise juhend: kõige sobivamaks peetakse tõmmise tegemisel  70-80%-list piiritust. Täita pudel poolest saadik võimalikult peene taruvaigupuruga, seejärel valage see alkoholi täis. Aeg-ajalt lahust loksutada. Umbes kahe-kolme nädala pärast on tinktuur valmis. 

Taruvaik sisaldab taimseid vaike, park­aineid, eeterlikke õlisid, vaha jm. Selle bioloogiline aktiivsus tuleneb peamiselt fenooliühenditest. Taruvaik tuimestab limaskesti ja naha marrastuspiirkondi, vähendab sügelust, pidurdab turse teket, vähendab põletikku, hävitab baktereid ja viirusi, takistab haigusseente kasvu, kiirendab kudede paranemist ning naha epiteelkoe taastumist, vähendab vere suurt kolesteroolisisaldust, tõhustab vereloomet. Taruvaigu toime on paljudel juhtudel tugevam kui sünteetilistel antibiootikumidel ning see mõjub enam kui 100 liigile bakterile, viirusele ja seenele surmavalt. Proopolis takistab haigusetekitajate arengut, parandab haavu ja leevendab valu. Seespidiselt aitab taruvaik igemeprobleemide, söögitoru, mao, kaksteistsõrmiksoole ja muude ärrituste puhul.

Allikas: Maaleht

 

TARUVAIKU SAAB OSTA SIIT 

MUGAVAM ON KASUTADA TARUVAIGU SALVI, SEDA SAAB SIIT

VÕI TARUVAIGU TINKTUURI, SEDA SAAB SIIT

 

Loe lisaks

https://helisevsonum.ee/teadusuudised/taruvaik-selle-omadused-toime-ohutus

https://alkeemia.delfi.ee/artikkel/71425821/taruvaigul-on-tugev-toime-nii-poletike-seenhaiguste-kui-ka-vahi-vastu?

https://kodus.ee/artikkel/tarupigi-aitab-pigist-valja-taruvaigu-tervistav-voluvagi